The Weekend – Víkend

“Bambuľky… zdá sa, že ste mali úžasný „Weekend“!” psalo se po víkendu, kdy se sešly české a slovenské Dears ve slovenském Senci (26. -27. 8. 23).

“DEARS, proč je tak příjemné se setkat? Myslím, že na těchto akcích je prostě Dimash intenzivně s námi, všechny starosti jdou stranou a my doslova „krmíme“ svou duši… Díky Dimashovi na nás přechází laskavost, předáváme si to světlo , které v nás Dimash rozsvěcí.” To se zase psalo po setkání českých a slovenských fanynek v Uherském Hradišti 20.5. 2023.

Jedna Dear setkání komentovala: “Děkuji Dimashi, že jsi. Díky tobě jsem získala tolik skvělých přátelství….“ I já jsem získala díky tomu, že jsem součástí velké rodiny Dimashova fandomu, skvělá přátelství. I já jsem se s těmi, které jsem nejdříve poznala jen virtuálně, setkala osobně.

A jak to všechno souvisí s písní The Weekend? Tato píseň v Dimashově podání zazněla poprvé na koncertě v turecké Antalyi 6. května 2023.

Je to typická taneční písnička, takový “letní hit”, jaký Dimash moc často nezpívá. Ale zpívá ji samozřejmě skvěle! Jako vždy tam vloží maximum své energie a do posledního dechu vyjádří emoce, které jsou v notách zapsané i které cítí. Autorem písně je Burak Yeter spolu s Allanem Eschuijsem a Ninem Lucarelim. Melodie vychází z mega sledované Burakovy písně Tuesday, kterou zpívá Danelle Sandoval (813 miliónů shlédnutí k dnešnímu dni). Dimashův Weekend má sice lehčí text, který vybízí k tomu, abychom si víkend užili po svém, na rozdíl od Burakova textu však není sprostý. Spojení této nesourodé dvojice hudebních tvůrců slibuje získání nového okruhu posluchačů pro Dimashe, už druhý den po uvedení (26. 8.) na Yeterově kanále získala 1,7 miliónů shlédnutí.

Dears se k této písni staví různě – od naprostého odporu přes pragmatická vyjádření až k nadšeným ovacím. Píseň se také po nějakou dobu stala středem pozornosti naší milé skupiny Art. Love. Dimash, která dokonce udělala tajnou dohodu. Zpracování obrázků do videa se totiž mělo stát poděkováním LiDi, která koordinaci práce ve skupině věnuje neuvěřitelné množství času a vášně. Další vůdčí osoba skupiny Eva Baumann chtěla takto podpořit a povzbudit svou kamarádku. Napsala: “LiDi někdy tvrdě bojuje, aby našla síly k pokračování této práce, kterou dělá už dva roky bez ohledu na to, co se děje doma a bez nároku na jakoukoliv odměnu.” Víkendové video by mělo být nejen zábavné, ale i trochu škádlivé, mělo by obsahovat vtipné postavičky čertíků, které LiDi ráda maluje ve svých příspěvcích. Mělo by nás i LiDi pobavit a zároveň by mělo být vyjádřením díků za její práci. Umělkyně vzaly výzvu za svou a já si myslím, že se to podařilo!

No a teď už je všechno jasné – spolupráce dvou umělců, rytmická, taneční skladba, skvělé Dimashovo provedení, možné zvýšení sledovanosti, víkendová setkání Dears i uvedení tajného projektu – vtipného Art videa. To všechno nám kruh uzavírá.

A zůstává jedno moc důležité slovo – přátelství.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + twelve =