Dimash promluvil na mezinárodním fóru v čínském Wuxi

Dimash dne 9. září promluvil na Čínském mezinárodním fóru pro inteligentní komunikaci 2023 (China international intelligence communication forum) v čínském Wuxi. Téma letošního fóra je Nová cesta „inteligence“ bez hranic a klade si za cíl prozkoumat široké uplatnění a vývojové trendy inteligentních technologií v oblasti komunikace. Účastníci se podělí o nejnovější výsledky výzkumu v oblasti umělé inteligence, velkých dat, počítačového učení a budou diskutovat o dopadu inteligentní komunikace na sociální, ekonomický, a dokonce i globální rozvoj. Díky síle inteligentní komunikace můžeme rozšířit hranice myšlení a vést společnost k inteligentní budoucnosti.

Na rok 2023 připadá desáté výročí iniciativy Pásmo a stezka. Proto budou v souvislosti s touto iniciativou do programu Čínského mezinárodního fóra o inteligentní komunikaci 2023 zahrnuta také témata týkající se kulturní, vědecké, technologické a ekonomické výměny. V rámci globální civilizační iniciativy se navrhuje „společně se zasazovat o posílení mezinárodních kulturních výměn a spolupráce a prozkoumat možnost vybudování globální sítě pro dialog a spolupráci v oblasti civilizace“.

O této akci píše Yahoo .

WUXI, Čína, 9. září 2023 /CNW/ – China International Intelligent Communication Forum 2023, pořádané China Media Group a vládou provincie Jiangsu, se konalo ve Wuxi, Jiangsu, ve dnech 7. až 9. září.

Fórum se od roku 2021 konalo již dvakrát, buduje špičkovou platformu pro mezinárodní výměny a spolupráci v oblasti inteligentní komunikace. Letošní fórum s tématem „Nová cesta bez hranic“ spojilo bývalé politické hodnostáře, zástupce mezinárodních organizací, velvyslance v Číně, ale i zástupce čínských a zahraničních médií, odborníky, vědce a podnikatele. Sdíleli názory a úspěchy ohledně trendu rozvoje inteligentní komunikace, odpovědnosti médií v éře inteligence a tak dále.

Mezi účastníky fóra byli příslušní vůdci China Media Group a lidové vlády provincie Jiangsu, příslušní úředníci městské lidové vlády Wuxi, Lin Shangli, prezident Renminské univerzity v Číně, Matteo Renzi, bývalý premiér Itálie, Erik Solheim, bývalý Zástupce generálního tajemníka Organizace spojených národů a prezident střediska EU-Asia, Shahbaz Khan, zástupce vícesektorového regionálního úřadu UNESCO pro východní Asii, a John Collins, akademik Cambridgeské univerzity. Zúčastnili se fóra osobně nebo prostřednictvím odkazu na video a přednesli projevy. Během fóra China Media Group velkolepě vydala „CMG Algorithm“.

Zástupci mladých lidí doma i v zahraničí byli pozváni k dialogu u kulatého stolu, aby hledali řešení z multikulturní perspektivy prostřednictvím diskusí, které se soustředily na nové příležitosti a výzvy, kterým čelí mladá generace v éře inteligentních médií.

Uskutečnila se tři dílčí fóra na téma „Inteligentní technologie“, „Inteligentní spotřeba“ a „Inteligentní kultura“ spolu s aktivitami jako „Wuxi na světové scéně“ Global Livestream, „Cesta internetových celebrit do Wuxi“ a „Ambasadoři“. „Prohlídka Wuxi“.

Wuxi, hostitelské město, je již dlouho známé jako „Svítící perla jezera Taihu a prosperující země regionu Jiangnan“. S více než 3000 lety písemných záznamů bylo Wuxi jedním z kolébek kultury Wu a stalo se kolébkou čínského národního průmyslu a obchodu ve 20. století. V posledních letech vzal Wuxi fórum jako příležitost k rozvoji inteligentního mediálního průmyslu a uplatnění úspěchů spolupráce.

Připravili jsme pro vás překlad jeho krátkého rozhovoru:

M: Dimashi, chcete mluvit kazašsky nebo anglicky?

D: To je jedno.

M: Začneme o Dears. Máte unikátní a neopakovatelnou komunikaci s čínskými fanoušky. Co byste chtěl vzkázat svým čínským fanouškům, když jste zde ve Wuxi na fóru? Jak se cítíte?

D: Především chci všem moc poděkovat, že jste mě pozvali. As-salam alaykum všem! Pokud by to nevadilo, odpověděl bych kazašsky, abyste slyšeli jazyk mé země. Pro mě je to velká radost mluvit na tak velkém mezinárodním fóru. Od mého prvního vystoupení v Číně uplynulo sedm let a zdá se to jako okamžik. Za těchto sedm let se stalo mnoho zajímavých věcí. Je mi ctí získávat vřelá přání od svých fanoušků, nepřestanu za ně děkovat, děkuji za upřímná přání, lásku a podporu. Před sedmi lety, když jsem poprvé vystupoval v projektu I am a singer, a díky tomuto projektu jsem získal mezinárodní komunitu fanoušků po celém světě, cítil jsem se zcela jedinečně. A dodnes tento krásný pocit nezmizel. Je to tak, že bez ohledu na to, že tato podpora a pozornost publika stále trvá, přesto, na každém setkání, při každé příležitosti, jsem vždy překvapen a připraven děkovat svým fanouškům z celého srdce.

M: Rozsah vašeho hlasu je šest oktáv. To je šokující! Jak jste toho dosáhl? Je to přirozené a nebo “vydřené”?

D: Děkuji mnohokrát! No, nejdříve bych chtěl poděkovat svému učiteli zpěvu, svým rodičům, své rodině. Do svých patnácti let jsem snil o tomto okamžiku, intenzivně jsem pracoval a zlepšoval své vokální dovednosti. Někteří lidé mluví o mých vokálních dovednostech a o mém rozsahu. Ale nejdůležitější ze všeho je zpívat z hloubky čistého srdce a nebát se ukázat své city divákům. Velké díky patří mému učiteli Maratovi Ajtimovi. A také ještě jednou chci moc poděkovat své rodině. Když mi bylo pět let, moje babička mě každý den, bez ohledu na problémy s nohami, vodila do hudební školy. Díky babičce, dědečkovi, mým rodičům jsem se stal známým. Děkuji jim za to.

M: Stal jste se známým? Vaše videa mají 25 milionů shlédnutí! Co se týká umělé inteligence a bionického zpěváka – je zde nebezpečí, že vás mohou nahradit?

D: Samozřejmě mám kladný vztah k tomu, že ve 21. století vědecké a technologické inovace se zavádějí do různých oblastí. A samozřejmě, jako všichni ostatní, jsem zvědavý na různé novinky. Nicméně nejdůležitější je, že provádění každého vědeckého projektu by mělo být pod 100% kontrolou vědců. Přeji si to, protože umělá inteligence, podle mého odhadu v budoucnu… nejsem samozřejmě odborník v této oblasti, ale mohu říci, že mám určité obavy, jak se bude dál vyvíjet umělá inteligence. Pokud se ptáte proč, je to proto, že jsme lidské bytosti, Všemohoucí nás stvořil takovým způsobem, že můžeme dělat chyby, včetně vědců. Proto si myslím, že každý projekt by měl být podroben důkladné a mnohostranné kontrole, aby neškodil lidstvu jak nyní, tak v budoucnu. Také pochybuji, že umělá inteligence dokáže nahradit profesi zpěváka. Jistě, dokáže přesně reprodukovat hlas zpěváka ve vokálních, technických oblastech, ale zpěváka poznávají lidé, publikum, hlasem srdce a duše. Pokud dílo nevychází ze srdce, pochybuji, že ten kousek najde své místo v srdci diváků. Umělá inteligence postrádá duši a srdce proto nemůže předvést třeba milostné písně způsobem, který zaujme publikum. I když z hlediska vokální techniky může být perfektní.

M: Existuje píseň představující moderní kazašskou kulturu?

D: Dovolte mi zazpívat úryvek z písně Dudaraj.

K překladu jsme použili text od Eurasian fanklubu.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − six =