Dimash vystoupil na zakončení 10. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Hedvábná stezka

27. září se Dimash Kudaibergen zúčastnil slavnostního zakončení 10. mezinárodního filmového festivalu Hedvábná stezka, který se konal v čínském Fu-čou, městě s bohatým historickým dědictvím.

Galakoncert Hedvábné stezky se konal na velkolepé scéně plné sytých barev kombinujících krásu moře a tradičních čínských odstínů červené.

Čest zahájit večer měli Dimash Kudaibergen a čínská zpěvačka Tia Ray, s níž se kazašský zpěvák před šesti lety účastnil projektu I am a Singer.

Tia a Dimash vystoupili se speciální písní Jasmine, která je pro Čínu významná a pro Fu-čou obzvlášť symbolická. Tato čínská lidová píseň vznikla v 18. století. V průběhu staletí získala mnoho verzí a variant, ale zůstala stálým průvodcem mnoha významných událostí v Číně i v zahraničí.

Dimash již několik let vystupoval s jedním z hlavních hudebních symbolů Číny, písní Jasmine, na různých významných koncertech v Říši středu, jako například Sing New Era v roce 2018:

East, West, North, South show, 2020:

Spring gala festival 2023 a dalších:

Tento večer se skladba odehrála ve zcela nových barvách: začala tradičně duetem vokalistů, číslo pokračovalo energickou směsí ve stylu různých národů světa v podání tanečníků. V kombinaci s velkým pěveckým sborem na pódiu a závěrečným ohňostrojem bylo číslo skutečným vrcholem večera.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 − 6 =