Sbližování tradic na jedné scéně: Dimash vystoupil v rámci projektu Kultura a harmonie

Dne 5. října odvysílal televizní kanál CCTV-1 projekt Kultura a harmonie věnovaný kulturní výměně mezi Čínou a dalšími zeměmi. Zajímavé příběhy spojující různé národy se úzce prolínaly s hudebními duety a sólovými vystoupeními hostů reprezentujících svou zemi.

Kulturní interakce mezi Čínou a Kazachstánem byla představena prostřednictvím úžasného příběhu dvou skladatelů – čínského Xin Xinghaie a kazašského Bachytžana Bajkadamova.

V rámci programu Krása a harmonie představili zpěvák Dimash Kudaibergen a klavírista Lang Lang úryvek první části klavírního koncertu Píseň lodníka od Žluté řeky skladatele Xin Xinghaie.

Při diskusi o kulturní interakci mezi oběma zeměmi Dimash poznamenal, že studuje hudbu této země již 7 let, od chvíle, kdy poprvé přijel do Číny, a vyjádřil naději na rozvoj bilaterálních kulturních vazeb:

„Doufám, že v budoucnu budu i nadále vystupovat na stejném pódiu se slavnými čínskými umělci. Rád bych, abychom znovu oboustranně ukázali kultury obou zemí v mnoha dílech, krásně je spojili do jednoho programu a uvedli je na scénu.“

Umělec také prohlásil, že jeho posláním je podporovat veškeré snahy svých krajanů.

Jako hudební dárek publiku Dimash předvedl známou kazašskou píseň Dudarai, přičemž se doprovázel na dombru a klavír. Píseň známá v Kazachstánu i v Číně zazněla zcela nově – jazzové zpracování odhalilo moderní zvuk starobylé písně.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − six =