Dimash vystoupil na velkém koncertu Buraka Yetera v Antalyi

13. října na stadionu Univerzity Akdeniz v Antalyi uskutečnil světoznámý DJ Burak Yeter svůj vysněný projekt Vesmír. Speciálním pozvaným hostem byl kazašský hudebník Dimash Kudaibergen.

Uprostřed stadionu na speciálně postaveném kulatém pódiu vítala hosty patnáctimetrová socha kosmonauta, která se krásně vyjímala v jasném světle pod temnou antalyjskou oblohou. Dlouho bylo Burakovým snem překonat dosavadní Guinnessův rekord spočívající v použití osmimetrové sochy na koncertě a speciálně pozvaná delegace přijela na koncert, aby nový rekord zaznamenala.

Mezinárodní charakter koncertu umocnila účast Dimashe Kudaibergena, za kterým se sjeli jeho fanoušci z celého světa.

„Dimash Kudaibergen přijede z Kazachstánu. Má obrovskou fanouškovskou základnu. Přijedou za ním lidé z Německa, Kazachstánu, dokonce i z Mexika. S Dimashem získá koncert mezinárodní rozměr,“ řekl Burak v rozhovoru pro Antalya Gündem Gazetesi před koncertem.

Dimash a Burak představili společnou píseň Weekend, která poprvé zazněla 6. května 2023 na Dimashově sólovém koncertě v Antalyi, kde byl Burak hostem. Později byla skladba zveřejněna na oficiálních hudebních platformách a získala širokou podporu posluchačů. Dnes píseň, která potvrzuje život, zazněla na stadionu za bouřlivého potlesku jako podpora odcházejícího léta.

Dimash také předvedl jednu z nejdůležitějších písní svého repertoáru, SOS d’un terrien en détresse. Píseň o pozemšťanovi v nesnázích, který sní o tom, že uvidí náš svět z výšky, podpořila téma vesmíru jako nerealizovaného nekonečného prostoru pro sny a úvahy.

Dimashův fanklub v Turecku dimash.turkey za podpory organizátorů koncertu shromáždil pod svá křídla Dears – hosty slavnosti a všichni společně podpořili svého oblíbeného umělce držíce v rukou vlajky Kazachstánu a různých zemí světa.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + eleven =