Dimash získal titul Národní umělec Kazachstánu

24. října 2023, v předvečer státního svátku – Dne republiky, byla dekretem prezidenta Kassym-Žomarta Tokajeva udělena řadě občanů státní vyznamenání za významný přínos k sociálně-ekonomickému a kulturně-duchovnímu rozvoji země, upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a za aktivní veřejnou činnost. Titul tentokrát získalo 8 lidí, mezi nimi také Dimash Kudaibergen. Je v pořadí teprve čtvrtým umělcem, který tento titul získal v tak mladém věku.

V následujícím videu jsou fragmenty se záběry, ve kterých je Dimash oceněn titulem Národní umělec Kazachstánu, záznam části koncertu a krátký rozhovor:

Z rozhovoru:

Moderátor: Obvykle na to upozorňují předem, takže jaké byly vaše pocity, když vám zavolali?

Dimash: Kasym-Žomart Kemeluly Takajev mi o tom poprvé řekl, když jsme byli v letadle. Nevím, jestli to můžu říct. Když jsme letěli s panem prezidentem, řekl mi tu úžasnou zprávu.

Nejdůležitější je uznání lidí. Myslím, že je to něco, co se nedá srovnat s žádným oceněním. O tom, zda si tento titul zasloužím nebo ne, rozhodují lidé. Myslím, že o každém mém kroku, o každém mém úspěchu, o každém okamžiku získání ocenění – o tom všem by měli rozhodovat lidé.

Chci upřímně poděkovat všem posluchačům, kteří mě podporují ve všech mých snahách.

Přeji lidem, aby se jim dařilo. Ať je na světě mír.

Ať se mladší generace povznese na takovou úroveň, aby světu ukázala duchovní hodnoty kazašského lidu.

Moderátor: Děkuji vám! Gratuluji k ocenění!

V souvislosti s touto významnou událostí zveřejnil Dimash na svém IG své poděkování:

„Vážení lidé mé země! Moc vám děkuji za všechny vaše gratulace a přání!

Dinmuchamed Achmetovič Konajev dal jednou najevo, jak moc si váží svého lidu, když řekl: „Bez ohledu na to, jak vysoko vystoupám, nebudu výše než můj lid.“

Rád bych také dodal: „Mou velkou úctu vzbuzuje laskavost a vřelá náklonnost mého lidu.“ A jsem hluboce přesvědčen, že k vzestupu mého umění dochází díky požehnání mé země. V zemi zvané „Můj hrdina“ se rodí hrdinové, kteří jsou ctí „Mé země“. Přeji si, abych vždy čestně reprezentoval svou zemi, ať budu kdekoliv.

Drazí bratři, blahopřeji vám všem k svátku – Dni republiky, který je symbolem naší státnosti.

Také bych chtěl upřímně poděkovat hlavě státu Kasymu-Žomartovi Tokajevovi, který mi udělil vyznamenání, nehledě na můj nízký věk!“

Související příspěvek na Instagramu zobrazíte kliknutím na tento text.

Na slavnostním koncertu ke Dni republiky Kazachstán, konaném v divadle Opera Astana za účasti hlavy státu, vystoupil Dimash s písní Olimpico a předvedl kui Aday. Měl velký ohlas publika. Stojí za zhlédnutí videa z jeho vystoupení.

Skvělé předvedení písně Olimpico

Fragmenty vystoupení s písní Olimpico

– vstup na scénu a závěr s projevem vděku a úcty za velkého aplausu diváků – fancam

Dombra a Aday

Příspěvek na Instagramu zobrazíte kliknutím na tento text.

Záběry ze zkoušky

Několik informací ke Dni republiky Kazachstán

25. října slaví Kazachstán každoročně Den Republiky. Toto datum má pro zemi historický význam, protože právě v tento den v roce 1990 byla přijata Deklarace o státní suverenitě. Tento dokument byl více než jen politickým prohlášením, signalizoval světu ochotu lidí utvářet svůj osud v souladu se svými aspiracemi a kulturní identitou.

Pro obyvatele Kazachstánu není Den Republiky jen poctou minulosti, ale ztělesněním jejich závazku ke sjednocené a prosperující budoucnosti. Tento den je oslavou jejich odolnosti a prozíravosti, které proměnily Kazachstán z bývalé sovětské republiky v progresivní, dynamicky se rozvíjející zemi a skutečného lídra.

Celý koncert na počet Dne Republiky Kazachstán – Dimash od 40 minuty

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − 2 =