Rozhovor s Dimashem před jeho koncertem v Arménii

Jeden z rozhovorů s Dimashem byl zveřejněný v článku na arménském webu Собеседник Армении (Partner Arménie) 12. dubna 2023. Bylo to v době před jeho sólovým koncertem Stranger, který se uskutečnil 29. dubna 2023 v Jerevanu v Arménii.

Dimash a jeho neuvěřitelný hlas

Dimash Kudaibergen je mladý zpěvák s kazašským příjmením a neuvěřitelnými hlasovými schopnostmi, jehož popularita dnes dalece přesahuje hranice země, kde se narodil. Jeho hlas udivuje i ty nejzkušenější profesionály. Někteří, když se dozvědí o rozsahu téměř šest a půl oktávy, nevěřícně vykřiknou: „To není možné!“. A když ho uslyší, vykřiknou znovu, ale s obdivem: „To není možné!!!“

Před svým jerevanským koncertem poskytl Dimash rozhovor.

– Jste označován za jednoho z nejpopulárnějších zpěváků současnosti. Jak byste seřadil následující pojmy: Boží dar, pracovitost, štěstí?

D: Pracovitost. Boží dar. Štěstí.

– Jakou roli ve vašem vývoji hrála vaše rodina?

D: Jednu z nejdůležitějších rolí. Moje rodina je vždycky se mnou. Zejména moje babička a dědeček. Vychovali mě a podporovali ve všech etapách. A táta s mámou jsou mými hlavními průvodci tímto světem umění a kreativity.

– Kdyby vaši rodiče nepůsobili v oblasti umění, přemýšlel jste někdy o tom, jak by se mohl vyvíjet váš osud?

D: To může vědět jen Všemohoucí a já jsem Mu vděčný, že mi dal šanci narodit se a žít v takové rodině.

– S vaším jménem je spojena především jedinečnost vašeho hlasu: nejvzácnější hlasový rozsah – od spodní části barytonového rejstříku až po nejvyšší tóny sopránového a píšťalového rejstříku, tedy přes 6 oktáv. Je to výsledek vytrvalého zpívání, nebo vrozený dar?

D: V podstatě – výsledek každodenních zkoušek, ale bez talentu se také neobejdete.

– Je možné dosáhnout takových výsledků neustálým „trénováním“ hlasu a existuje plán, jak překonat svůj vlastní rekord, obsáhnout 7, 8 oktáv?

D: Síla víry – a vše je v našem světě možné. V současné době se velmi intenzivně věnuji psaní soundtracku pro Jackieho Chana a hodně času věnuji procesu psaní hudby. Ale v budoucnu je možné všechno.

– Jste vítězem mnoha prestižních mezinárodních soutěží. Kromě způsobu, jak se zviditelnit, co to dává člověku s vaším talentem? Není jednodušší hned začít sólovou kariéru?

D: Abyste se mohli vydat na celosvětovou sólovou kariéru, musíte o sobě dát vědět po celém světě, a k tomu je televizní show jedním z nejvhodnějších způsobů.

– Pamatujete si, za co jste utratil svůj první honorář?

D: Ano, samozřejmě si pamatuji: byl ještě v mém raném dětství, a to v podobě baursaků. Je to národní kazašské jídlo, něco jako chleba. A tak jsem svůj první honorář snědl!

– Jednou jste se přiznal, že jste o takové slávě snil. Ještě vás neunavila publicita?

D: Ještě ne. Má to svá specifika, ale zbožňuji své fanoušky – jsou nejsvětlejší a nejvěrnější.

Moji fanoušci – DEARS – jsou velmi oddaní a jezdí za mnou po celém světě, za což jim náleží obrovský respekt a poklona.

– První koncert v Jerevanu. Co víte o Arménii?

D: V tuto chvíli toho moc nevím. Vím, že je to velmi starobylá a krásná země, a chci navštívit její pamětihodnosti. Slyšel jsem, že je zde velmi krásné jezero Sevan a velké množství starobylých kostelů a chrámů.

– Zpíváte ve více než pěti jazycích. Učíte se někdy záměrně písničku v jazyce země, kde máte koncert? Ostatně to by zdejší publikum vždy potěšilo.

D: Ano, čas od času to dělám – rád se rozvíjím a pro místní fanoušky je to také projev úcty k jejich zemi.

– S jakým programem vystoupíte v Arménii v rámci svého světového turné?

D: Program STRANGER je mé druhé světové turné, v jehož rámci mám v plánu navštívit více než 20 zemí a ukázat světu naši unikátní show.

STRANGER (Poutník) je člověk, který putuje po zemi a přináší lidem poselství, že na světě existuje černá a bílá, dobro a zlo, život a smrt, a to vše žije vedle sebe a velmi blízko. Ale ať už se ve vašem životě stane cokoli, musíte i nadále věřit v Lásku a Světlo.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + seventeen =