„Hudba dokáže oslovit lidi“ – Dimash Kudaibergen navštívil Ženevu

6. listopadu 2023 navštívil Dimash Kudaibergen Ženevu, město, které je právem považováno za centrum multilaterální politiky a diplomacie. V Ženevě se umělec setkal s Tatianou Valovou, ředitelkou ženevské kanceláře OSN.

Dimash zavítal do Paláce národů – druhého nejvýznamnějšího sídla OSN po New Yorku, prohlédl si umělecká díla, historické dokumenty a předměty v ženevské knihovně a archivu OSN, a dokonce se mohl podívat na jednoho z multilaterálních zasedání.

Během jednání vyjádřil Dimash svou podporu Organizaci, podělil se o své tvůrčí plány a upozornil na zvláštní roli, kterou mohou slavné osobnosti sehrát při prosazování univerzálních lidských hodnot a rozvíjení myšlenek míru a vzájemného porozumění. Podle Dimashe, když slova přestávají fungovat, může lidská srdce zasáhnout hudba.

Kromě toho se Dimash zúčastnil setkání ve Wilsonově paláci, v Úřadu OSN pro lidská práva a v sídle Mezinárodní organizace pro migraci. Navštívil také Stálou misi Kazachstánu při OSN v Ženevě, kde hovořil se zaměstnanci mise a jejich rodinnými příslušníky.

Během setkání se stálým představitelem Jerlanem Alimbajevem se kazašský umělec seznámil s prioritami Kazachstánu v práci na ženevské platformě.

Krátká videoreportáž z Dimashova pobytu v Ženevě

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten + three =