Píseň The Crown – jeden ze soundtracků, které nazpíval Dimash

Známá píseň The Crown, kterou zpívá Dimash v čínštině, je dalším ze soundtracků, jež nazpíval. Tentokrát se jedná o ústřední píseň k jedné z mobilních her.

Jak tato píseň vlastně vznikla? Ke kazašské písni Kim eken? (Kdo jsi?) byl vytvořen nový text v čínštině, jehož autorem je Tang Tian. Název písně byl změněn na Crown of Thorns /The Crown (Trnová koruna/Koruna). Původní hudbu složil Lukpan Žoldashov, Dimashův kmotr.

Píseň The Crown se stala hlavním soundtrackem pro mobilní hru MIUI Legendary. Během několika dní se jako hit dostala na první místo čínské hitparády.

Určitě vás bude zajímat, kdy to bylo? U jednoho z mála videí, které jsou k dohledání, je uvedeno:

„30. listopadu 2017 asijský populární zpěvák, národní poklad Kazachstánu – Dimash, společně s MI Entertainment uvádí na trh novou mobilní hru Xiaomi Legendary.“

Ústřední píseň The Crown 荆棘王冠 zazpíval Dimash poprvé v den uvedení této hry, a to na tiskové konferenci MIUI, CN.

V té době Dimash na svém IG napsal:

Moje nová píseň The Crown se stala hlavním soundtrackem hry MIUI Legendary.“

Na Weibo tehdy uvedl:

Ahoj Dears, jsem moc rád, že se můj nejnovější singl The Crown stal znělkou první mobilní hry MIUI MOBA – MIUI Legendary. Nikdy se nebojte trnů a zrození, abyste se stali legendární, aby mohl být korunován každý, kdo miluje hry MOBA.“

Dimashův proslov na konferenci a píseň Crown jsou zachyceny ve videu (v prvních 5 minutách)

Zde je překlad jeho krátkého proslovu:

Autor hry: Vítám vás Dimashi! Rád Vás vidím!

Dimash: Také vás rád vidím! Dobrý den! Moc děkuji! (děkuje za kytici)

K obecenstvu: Jsem moc rád, že vás zase vidím. Z celého srdce vás zdravím a vyjadřuji vám svoji hlubokou vděčnost!

K autorovi hry: …a také … Vyjadřuji své uznání „staršímu bratrovi“ za jeho úspěchy mezi světovými lídry v oblasti výroby herních programů. A v tomto oboru dosáhli úspěchu, „našli si“ své místo, svoji sféru činnosti. Je pro mě velkou ctí pracovat s vaší společností. A za příležitost s vámi pracovat děkuji.

Autor hry: Děkuji vám Dimashi! Mohu se na něco zeptat?

Dimash: Ano, jistě. Jistě!

Autor hry: Hrajete rád počítačové hry?

Dimash: Ano, jistě! Jistě! (čínsky)

Vychutnjme si samotnou píseň The Crown z konference s Dimashovým: „Dears, jak se máte?“ v úvodu:

Píseň The Crown se stala součástí Dimashova repertoáru. Zaznívala zejména při jeho vystoupeních v Číně a také na sólových koncertech D-Dynasty v roce 2018. U čínských fanoušků si získal velkou oblibu, často Dimashe doprovázeli a doprovázejí svým zpěvem.

Kde tedy mohli fanoušci The Crown slyšet? Připomeňme si několik z mnoha Dimashových vystoupení:

Global Chinese Music Top10, kde dostal Dimash ocenění „Nejoblíbenější zpěvák roku“ (2018). V úvodu videa je jeho proslov s poděkováním. Poté moderátoři vyzdvihují Dimashovu roli: „Jako cizinec používá svůj zpěv ke sdílení čínské hudby. Je prostředníkem pro sdílení čínské kultury se světem. Podílí se na budování vztahu mezi Čínou a Kazachstánem. Ve skutečnosti Dimash není jen „Národní poklad“ Kazachstánu, je také čínsko-kazašským velvyslancem. Proto se těšíme na další cizince, kteří budou sdílet čínskou hudbu, jako je Dimash, aby se více lidí dozvědělo o čínské kultuře. Gratulujeme!“ (video s titulky)

Mezinárodní týden módy v Číně (2019), kde byl obklopen kráskami s korunkami.

Úžasný a nezapomenutelný „koncert v dešti“ na festivalu Emei Mountain 24. dubna 2019

Slavnostní koncert CCTV Global Chinese Music Charts v Číně (2021). Video určitě stojí za zhlédnutí, neboť je opatřeno českými titulky.

O kazašské verzi Kim eken (Kdo jsi) a také o The Crown pojednává článek, v kterém najdete odkazy na texty obou verzí písně:

Koruna / Kdo jsi – kazašská nebo čínská?

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 6 =