Dimash a Dears jsou spolu už sedm let. Show Stranger v Hongkongu

23. prosince 2023 uspořádal Dimash Kudaibergen sólový koncert v Hongkongu. Oslava byla věnována památnému datu: přesně před sedmi lety přijel dvaadvacetiletý kazašský hudebník poprvé do Nebeské říše, aby se zúčastnil projektu I am a Singer.

Tehdy pozvaný mladý zpěvák nejenže předvedl vynikající vystoupení a v prvním kole si podmanil miliardu televizních diváků, ale úspěšně prošel i celým projektem a každým dnem rozšiřoval řady fanoušků, kterým dal jméno Dears, jako lidem drahým svému srdci.

Uplynulo sedm let a armáda zpěvákových fanoušků se rozrostla a ovládla různé země a kontinenty. V předvečer oslav nového roku 2024 se umělec opět vrátil na místo, kde před sedmi lety dostala jeho tvůrčí cesta nový rozvoj.

V hongkongském výstavním centru se sešli Dears z Číny, různých měst Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. A show Stranger, která zahájila svou pouť v září 2022 v Almaty, byla tento večer výjimečná.

Dimash, který se objevil v jasně červeném zlaceném obleku, zahájil koncert písní Golden. Hned po zahájení umělec vyhlásil minutu ticha za ty, kteří zemřeli v důsledku zemětřesení v Číně.

Na začátku koncertu zaznělo první překvapení večera – Dimashova nová skladba Smoke (Kouř).

Ve druhé části vystoupení vzletný vokál Ave Maria nečekaně pro fanoušky kazašského umělce vystřídala další nová píseň, na jejíž premiéru Dears čekali – When I’ve Got You (Když tě mám), jejíž upoutávku Dimash představil na svém instagramovém účtu.

Nostalgické pokračování koncertu bylo realizováno v Dimashově autorské skladbě, kterou napsal před více než 10 lety. Píseň Ұмытылмас күн (Nezapomenutelný den) za doprovodu kazašského lidového nástroje сыбызғы (sybyzǵy) v podání Sanžaje Almiševa opět okouzlila celý sál. Speciálně pro čínské fanoušky zazpíval Dimash druhou sloku v čínštině, stejně jako před sedmi lety na projektu I am a Singer, a fanoušci potěšili umělce zpěvem refrénu v kazaštině.

O něco později, zatímco diváci na obrazovkách velkých monitorů sledovali archivní záběry a poznávali sami sebe a nezapomenutelné okamžiky setkání za posledních sedm let, se Dimash znovu objevil na pódiu v tmavě zeleném obleku, ve kterém vystoupil v prvním díle projektu I am a Singer se stejnou písní – S.O.S d’un terrien en détresse.

Na mnoha Dimashových velkých koncertech vystupují jako speciální hosté pozvané hvězdy a ani tentokrát to nebyla výjimka. Kazašského umělce přijel podpořit známý hudebník, zpěvák, skladatel a producent Justin Lo, se kterým se Dimash zná ještě z dob účasti v projektu I am a Singer. Po Justinově sólovém vystoupení umělci společně předvedli skladbu „愛是永恆“ / Láska je věčná v čínštině.

Třetí koncertní blok začal instrumentálními čísly. Nejprve zaznělo krásné provedení skladeb na dombru v podání Temirlana Olžabajeva a Ernata Nauryze a poté Abilmansur Kudaibergen svým kytarovým sólem přenesl atmosféru sálu do krásného moderního hudebního světa. Pokračováním tohoto příběhu byla Abilmansurova autorská píseň Together (Spolu) v podání Dimashe a jedna z nejenergičtějších skladeb, která nejednou získala ocenění ve známých světových hitparádách – Fly away (Odletím).

Píseň Stranger skladatele Igora Krutého, která dala název koncertnímu turné, zahájila závěrečný blok koncertu.

Krásu zvuku lidových nástrojů a možnost crossoveru tradičních a moderních hudebních technik dokonale předvedl Dimash spolu se svými přáteli – hudebníky provedením kui Adai a kazašské lidové písně Durdaraz.

Závěrečnou písní koncertu byla Autumn Strong, oblíbená píseň všech Dimashových fanoušků. Dears se podělil o to, že tato skladba dnes zněla neobyčejně, protože ji umělec před sedmi lety poprvé zazpíval v čínštině.

Tak dlouho jsme se neviděli, Dears… Dívám se na vás z pódia – vypadáte jako velká přátelská rodina. Děkuji vám za vaši podporu, za vaši lásku. Bez vás bych ničeho nedosáhl, to vše jen díky vaší podpoře. Miluji vás, těším se na další setkání,“ poděkoval Dimash z celého srdce svým fanouškům a zakončil koncert.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =