„Myslím, že ses narodila, abys změnila svět.“ Dimash v porotě talentové soutěže Virtuosos V4+ v Maďarsku

Dne 26. ledna byl na kanálu talentové soutěže Virtuosos V4+ odvysílán druhý díl mezinárodního finále projektu. Dimash Kudaibergen se této show poprvé zúčastnil jako člen poroty.

Jedinečný projekt prodchnutý jemným a elegantním smyslem pro krásu, rozvíjející lásku k hudbě u lidí všech věkových kategorií, shromáždil na Akademii Franze Liszta v Budapešti mezinárodní sbor účastníků, učitelů a slavných hudebníků z celého světa.

Mezi finalisty projektu byli mladí hudebníci z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Z velké scény zazněly klavír, klarinet, hoboj, housle, harfa a hlas nejmladší soutěžící Amelie Anisovič, které Dimash řekl: „Myslím, že ses narodila, abys změnila svět“.

Přísná porota detailně a odborně hodnotila výkony soutěžících, kompetentní dospělí hudebníci dávali mladým umělcům dobré a důležité rady a usměrňovali jejich další tvůrčí cestu. Mnozí soutěžící si od členů poroty vysloužili individuální pochvalu a Malgorzata Cieszko, účastnice z Polska hrající na hoboj, obdržela od Dimashe osobní pozvání k vystoupení na jeho sólovém koncertě.

Vítězi projektu se stali:

Ondřej Toman (18 let, klarinet) z České republiky.
Zarina Zaradna (12 let, harfa) z Polska
Teo Gertler (15 let, housle) ze Slovenska
Amelia Anisovič (9 let, zpěv), z Ukrajiny
Timofej Žerebcov (20 let, klavír), z Ukrajiny
Lugosi Ali (24 let, klarinet) z Maďarska.

Ve finále show hudebníci z mezinárodní poroty Erika Miklosza, Dimash Kudaibergen, Placido Domingo Jr, Elina Nechaeva, klasický kytarista Petar Čulić, Amelia Anisović za doprovodu Panonské filharmonie pod vedením dirigenta Petara Pejčíka předvedli slavnou skladbu Heal the World (Uzdravme svět) od Michaela Jacksona.

Vystoupení Dimashe a maestra Placida Dominga s duetem Zurga a Nadira – Au fond du Temple Saint (V hlubinách svatého chrámu) z opery Georgese Bizeta Les pêcheurs de perles (Lovci perel) z prvního dílu finále Virtuosos V4+ je k dispozici na kanálu umělce.

Brzy se uskuteční další setkání v Maďarsku – 4. května se v Budapešti bude konat Dimashův sólový koncert Stranger. Vstupenky lze zakoupit ZDE.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen + 9 =