Dimashova pomoc obětem rozsáhlých záplav v Kazachstánu

Koncem měsíce března došlo v Kazachstánu k velkým záplavám, byla zatopena rozsáhlá území a zdejší obyvatelé se museli evakuovat. Dlouhodobě probíhají záchranné humanitární akce.

Dimash se neváhal aktivně zapojil do pomoci svým krajanům v postižených oblastech.

Připomeňme si Dimashova slova, která napsal na svůj IG koncem března:

„V posledních březnových dnech slunce prudce hřálo, v Aktobské oblasti a řadě dalších regionů země v důsledku prudkého oteplení a intenzivního tání sněhu voda rychle zaplnila rokle, vyplavila silnice, zaplavila několik osad. Domy mnoha rodin se staly neobyvatelnými. Také v Aktobské oblasti tají ledy na řekách, hladina vody v nádržích stoupá a riziko rozlití řek je vysoké.

Příslušné instituce zjišťují příčiny a důsledky a hledají způsoby řešení problému. Existuje velká naděje, že stát poskytne komplexní pomoc bratrům a sestrám, jejichž domy byly vyplaveny a kteří zůstali v terénu.

Nejdůležitější je nyní podat pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují.

Oheň a voda jsou tiší nepřátelé“ – podejme pomocnou ruku našim bratrům a sestrám v těžké chvíli a ukažme, že jsme jednotní!“

9. dubna Dimash na IG přidal video s komentářem:

„Dnes jsem přijel do Aktobe a setkal jsem se s obyvateli zasaženými vodou. Vyzval jsem je, aby byli silní při překonávání obtíží, a řekl jsem jim, že naše síla spočívá v jednotě.

Kromě toho jsem šel do koordinačního centra humanitární pomoci otevřeného ve městě a setkal jsem se s mladými dobrovolníky, abych vyjádřil svou vděčnost.“

Záhy přidal další příspěvek s krátkým videem:

„Při osobní návštěvě Aktobe a Kulsary jsem se setkal se svými krajany a viděl jejich situaci na vlastní oči. Všichni očekáváme dobrý vývoj těchto událostí. Lidé, spojme se a pomáhejme, jak jen to bude možné. Ať je naše země v bezpečí!“

Dimash při této návštěvě pronesl přibližně tato slova:

Když potřebujeme vzájemnou pomoc, musíme si na jedné straně pomoci svým rozumem a na druhé straně si podat pomocnou ruku. A tímto způsobem si projevujme vzájemnou soudržnost. A hlavně, ať je v naší zemi klid, ať jsou naši lidé zdraví a v míru a v tuto chvíli všichni potřebujeme soudržnost, trpělivost, musíme doufat v dobré věci a těšit se na dobré věci s láskou.

Pak zazněla slova jednoho mladého muže: Děkuji vám, že jste sem přijeli a projevili dobré úmysly a podporu!

Dále řekl: „Četl jsem ve zprávách, že stát poskytuje pomoc, jak řekl prezident, a já tomu spolu s vámi věřím. Důvodem naší přítomnosti zde je tato situace, ale doufáme, že příští setkání bude probíhat za radostnějších okamžiků.“

Další Dimashova slova, která pronesl při návštěvě rodného kraje:

Nemohl jsem jinak, než sem přijet a navštívit své krajany, kteří mě od dětství podporovali a přáli mi velké úspěchy. Ze zpráv jsem se dozvěděl, že stát poskytuje veškerou potřebnou pomoc. Nejdůležitější je, aby se všichni mohli zotavit a vrátit se do normálního života. Ať je nebe klidné a život prosperující,“ řekl Dimash Kudaibergen v rozhovoru s dobrovolníky.

14. dubna poděkoval Dimash všem Dears, kteří poskytují pomoc:

„Zdravím vás drahé dámy a pánové!

Dostal jsem informaci o tom, že mnozí posluchači z celého světa posílají mojí zemi v tomto těžkém období humanitární pomoc.

Mnohokrát děkuji za to, že mě i moji zemi vždy podporujete.
Miluji vás!“

Na IG Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) (Subregionální koordinační úřad pro Střední Asii, Migrační agentura OSN) je příspěvek s tímto komentářem:

VELVYSLANEC DOBRÉ VŮLE IOM – DIMASH KUDAIBERGEN

‚Účast velvyslanců dobré vůle OSN na humanitárních operacích zpravidla přispívá ke zlepšení kvality života obyvatelstva, a tím ke zmírnění utrpení a urychlení obnovy v postižených regionech.

Dimash Kudaibergen @kudaibergenov.dimash kromě své role velvyslance dobré vůle Agentury OSN pro migraci působí také jako běžný občan, připravený se osobně účastnit humanitárních operací a pomáhat obyvatelstvu v krizových situacích. Je důležité poznamenat, že Dimash Kudaibergen se dobrovolně rozhodl odjet do oblasti západního Kazachstánu, která byla postižena povodněmi. Jeho cílem je osobně podpořit obyvatele v této těžké chvíli, a to jak materiálně, tak morálně.

Buďte opatrní na sebe a na své blízké!“ @iomcentralasia

Video z Dimashovy mise v Aktobe – DK Media Europe

O Dimashově podpoře obyvatel, jež se v důsledku hrozivých povodní dostali do potíží, vypovídají informace z různých kazašských masmédií a sociálních sítí:

„V těchto pro Kazachstán těžkých dnech jako první slovem i skutkem zareagoval umělec Dimash Kudaibergen.

Postupně se k charitě připojují další umělci. Výše a druh pomoci, kterou umělci poskytují, není to hlavní. Důležité je ukázat jednotu našeho showbyznysu.“ – 1tvkz

Kazašský zpěvák Dimash Kudaibergen cestuje po své rodné Aktobské oblasti, kterou postihly záplavy. Setkal se s vojáky EMERCOM z vojenské jednotky 20-982, aby osobně poděkoval záchranářům z regionu za jejich obětavou práci. Slova podpory adresoval také místním obyvatelům. – Первый канал Евразия

„Koncertní kostým Dimashe Kudaibergena byl dán do dražby, kterou uspořádal Nadační fond Dauletten.

Kazašský podnikatel Jerkebulan Aripbai jej koupil za 2 miliony tenge. (tj. tmavě vínový kostým z vystoupení v Moskvě s písní Láska je jako sen v doprovodu I. Krutého).

Rovněž za 1 milion tenge šlo pod kladívko tričko Gennadije Golovkina a za 300 000 tenge tričko Serika Žamankulova.

Celkem se v aukci vybralo 7 milionů tenge na podporu obětí povodní.“ – kazinform_kz

Dimash Kudaibergen převedl 15 milionů tenge obětem povodní

Poslal dary na charitativní fond Demeu Kazachstán. – kazinform_news

Zástupce akima Aktobské oblasti Galymžan Jeleuov vyprávěl podrobnosti o Dimashově návštěvě v Aktobe:

„Dnes přiletěl do své rodné země Dimash Kudaibergen – hrdost naší oblasti, hrdost celého Kazachstánu – aby podpořil své krajany a podal jim pomocnou ruku v této těžké chvíli. A podpora oblíbeného interpreta je dnes pro všechny obzvlášť důležitá.

Společně s ním jsme navštívili evakuační centra. Setkal se s oběťmi povodní, pro každého z nich našel slova podpory a vřelosti, která jsou dnes pro naše krajany tak důležitá.

Dimash se také setkal s dobrovolníky a mladými lidmi, kteří aktivně pomáhají při balení a distribuci potravin v místech příjmu humanitární pomoci.

V těchto dnech pocítili obyvatelé našeho regionu sílu soudržnosti a jednoty našeho národa se zvláštní intenzitou. Pomoc a podpora přichází ze všech koutů naší vlasti. A pomáhají nám vyrovnat se s neštěstím, které postihlo náš region.“

Výňatek z článku DKNews.kz.:

Letadla a vrtulníky Národní gardy Ministerstva vnitra Republiky Kazachstán pokračují v dodávkách humanitární pomoci

Situace ohledně povodní v Kazachstánu zůstává kritická. Všichni Kazachstánci se spojili v boji proti živlům, informuje DKNews.kz.

Velkou pomoc poskytují také příslušníci Národní gardy, kteří mají nepřetržitou službu na ochranu veřejného pořádku v zaplavených oblastech, a celkově se na likvidaci povodní a následků záplav podílí více než 1 600 osob z řad pracovníků pořádkových sil.

Je třeba poznamenat, že tvrdá práce a píle vojáků Národní gardy nezůstává bez povšimnutí běžných občanů, veřejných organizací a úředníků všech stupňů. Během pobytu v Atyrau se k vřelým slovům díků připojil i světoznámý zpěvák a multiinstrumentalista Dimash Kudaibergen.

V současné době je práce gardistů velmi rozsáhlá. Bez nadsázky lze říci, že pracovat dnem i nocí v zájmu míru a zajištění bezpečí našeho lidu je výkon. Tato statečnost gardistů zůstane navždy v paměti,“ řekl národní umělec Kazachstánu.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − fifteen =