Plná hala v Budapešti – Dimashovo turné Stranger pokračovalo sólovým koncertem v Maďarsku

V Budapešti se 4. května uskutečnil první sólový koncert Dimashe v roce 2024 v rámci jeho turné Stranger. V největší maďarské hale László Pappa Sports Arena se sešel plný sál. Na koncert se sjeli fanoušci kazašského umělce ze 77 zemí.

Dimashova show se v každé zemi, kde se koná, mění v mezinárodní svátek. Fanoušci umělce se do města sjíždějí s předstihem, seznamují se, pořádají setkání a tradiční pre-party.

Koncert kazašského umělce je také kompilací děl autorů z různých zemí, což samozřejmě vytváří zvláštní kouzlo a přitahuje pozornost lidí hovořících různými jazyky.

V programu koncertu se organicky snoubí díla evropských autorů GOLDEN a S.O.S D’UN TERRIEN EN DÉTRESSE s díly čínských a japonských skladatelů – BATTLE OF MEMORIES, JUST LET IT BE a AUTUMN STRONG.

Jedním z hlavních úkolů Dimashova turné je seznámit posluchače s tradiční i moderní kulturou Kazachstánu. A tak vedle lidové písně DURDARAZ a kuy ADAY zazněly z pódia i písně známých kazašských autorů – FLY AWAY od Jedilžana Gabbasova na verše Jordany Arakeljan, MAHABBAT BER MAҒAN od Aigul Bažanové a Munajdara Balmolda a TOGETHER – první skladatelská práce Dimashova mladšího bratra Abilmansura Kudaibergena.

Zvláštní místo v Dimashově tvorbě zaujímají díla Igora Jakovleviče Krutého: majestátní OLIMPICO v italštině, dojemná ЛЮБОВЬ УСТАВШИХ ЛЕБЕДЕЙ (Láska unavených labutí) v ruštině, titulní píseň představení STRANGER v angličtině a vokální AVE MARIA.

V programu umělcova turné se postupně objevují další a další autorské skladby. S velkým nadšením přijalo publikum nedávné premiéry písní SMOKE a WHEN I VE GOT YOU, které Dimash napsal ve spoluautorství s americkými autory textů Candice Kelly a Dmitro Gordonem.

Lyrická píseň ҰМЫТЫЛМAS КҮН (Nezapomenutelný den) na verše Orala Baisengira udržuje pozornost fanoušků již 10 let a energické GIVE ME YOUR LOVE a BE WITH ME ukazují Dimashe jako zpěváka a skladatele ze zcela jiné stránky.

A samozřejmě velkolepá díla skladatele Dimashe Kudaibergena EL AMOR EN TI a THE STORY OF ONE SKY ohromují svou složitostí, krásou a pohledem na svět, který prostřednictvím hudby předávají světu.

Další Dimashův koncert se uskuteční 24. května v Istanbulu v den jeho 30. jubilea. Zveme všechny Dears na velkou oslavu!

Vstupenky jsou k dispozici na odkazu: https://www.passo.com.tr/en/event/dimash-qudaibergen-besiktas-park-biletleri/6042324

.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + twelve =