Rozhovor s Candice Kellyovou, autorkou textů písní When I’ve got you a Smoke: „Dimash přesně ví, jak mají jeho melodie znít“

Texty nedávných premiér Dimashe Qudaibergena, skladeb When I’ve got you a Smoke, pocházejí z pera mladé americké textařky Candice Kelly.

V rozhovoru pro Dimash News Candice prozradila, že se narodila v New Yorku a ve dvou letech se s rodinou přestěhovala na Floridu, do malého městečka Titusville:

Existence mého městečka je spojena s Kennedyho vesmírným střediskem, kde jsem byla svědkem mnoha startů raketoplánů a raket NASA. Startovaly takříkajíc z mého dvorku. Přestoupila jsem na svou vysněnou školu, abych získala bakalářský titul v oboru psaní písní na Berklee College of Music v Bostonu ve státě Massachusetts. Stejně tak náš producent Dmytro Gordon.“

Candice se o Dimashovi dozvěděla od svého přítele Dmytra Gordona, kolegy z projektů Saints of Augustine (Svatý Augustin) a Only Saints (Jen svatí). Projekt Only Saints byl směsicí epických filmových power balad. Candice prozradila, že má několik oblíbených skladeb Only Saints, mezi něž patří Lions Den (Lví doupě), Take me Alive (Vezmi si mě živého) a některé dosud nevydané skladby.

Dmytro se zmínil, že pracoval s Dimashem, a ukázal mi živou coververzi epické operní písně z filmového trháku Pátý element. Samozřejmě jsme byli všichni uneseni jeho rozsahem a ovládáním hlasu. Myslím, že mi spadla čelist, když jsem ho slyšela poprvé.

Měla jsem to štěstí, že jsem se s Dimashem setkala ve studiu, když nám Dmytro navrhl, abychom se sešli a zjistili, zda bude Dimash spokojený s mým přístupem. Byla to taková zkouška, jestli se mu budou líbit moje lyrické nápady a styl,“ podělila se Candice o své dojmy z prvního setkání s Dimashem.

Candice uvedla, že než začali spolupracovat, sledovala na internetu několik Dimashových živých vystoupení, aby poznala jeho styl. Ale zkrátka a dobře, všechno bylo téměř od nuly. Právě novost vnímání jí však umožnila neotřelý přístup k tvorbě něčeho odlišného od toho, co Dimash dělal předtím.

Dvě Dimashovy písně, k nimž napsala texty Candice, byly již zveřejněny. Skladby Smoke a When I’ve got you poprvé zazněly na Dimashově sólovém koncertě v Hongkongu a okamžitě vyvolaly mezi fanoušky bouři emocí.

SMOKE (PERFORMANCE VIDEO)

Zeptali jsme se Candice, jak probíhala spolupráce na písni Smoke:

Dimash přesně ví, jak mají jeho melodie znít a jak je chce zpívat. Sladit dokonale slova každé písně s jeho širokým hlasovým rozsahem a složitými rytmy byla zajímavá a vzrušující výzva.

Jakmile Dimash schválil náš koncept, našla jsem si klidné místo a začal psát. Vždy jsem se podělila o své počáteční texty s Dmytrem a jeho návrhy mi pomáhaly, aby slova krásně zapadala. Zároveň jsme se ujistili, že texty budou přijatelné pro Dimashovu demografickou skupinu posluchačů. Dmytrova schopnost překlenout jazykové bariéry byla pro úspěch písně velkým přínosem.

Dimash byl velmi flexibilní, pokud jde o koncepty, takže mě velmi potěšilo, když usoudil, že mi může své písně svěřit.

Píseň Smoke byla napsána s tím, že chtěl vytvořit atmosféru drsňáka nebo gangstera. Opět mi dal volnost, abych se této představy ujala a pracovala s ní s ohledem na to, jak zodpovědně Dimash přistupuje ke každému rozhodnutí, které se týká jeho písní.

Mým záměrem pro Smoke bylo představit postavu muže, který varuje každého, kdo se mu postaví do cesty, že není radno si s ním začínat. To se týká i jeho milostných zájmů. Netvrdí, že vás zachrání nebo se k vám bude chovat dobře. Právě naopak. Je to spíše varování: „Vstupujte na vlastní nebezpečí“. Postava otevřeně hovoří o svých záměrech a o tom, co byste měli očekávat. Je to zlý kluk a rozhodně vám zlomí srdce.“

Při porovnávání písní Smoke a When I’ve got you jsme se Candice zeptali, zda jsou tato díla ze stejného ranku, nebo se jedná o zcela odlišné věci? Je hlavní postavou textů Dimash, jeho alter ego (druhé já), nebo se jedná o samostatný fiktivní příběh bez vazby na osobnost?

Upřímně si myslím, že v Dimashovi je ještě víc, než jsme dosud všichni viděli. Každá píseň představuje buď jiný aspekt nebo spíše jinou postavu. Dimashova vystoupení jsou magická a přenášejí posluchače v jejich představách do různých světů. Myslím, že takto to dělá i v těchto nových písních. Jeho všestrannost je jednou z jeho hlavních předností.

Postava ve WIGY se mi líbí víc, protože odhaluje identitu statečného muže, který dokázal před milou ukázat svou slabost. Pro mě, jako ženu, bych řekla, že tyto malé okamžiky zranitelnosti jsou největší formou intimity,“ vysvětlila Candice.

When I’ve got you – OFFICIAL MV

Candice také mluvila o práci na některých akcentech v textech, které mají zvláštní význam:

Nebyla jsem přítomna nahrávání vokálů, ale Dimash je velmi inteligentní a dokázal každý verš nazpívat přesně tak, jak jsem si představovala. Vždycky se snažím do textu přidat pár perliček pro ty posluchače, kteří opravdu poslouchají.

V jednu chvíli jsme se museli zamyslet nad slovy Gateway to Heaven (Brána do nebe) z When I’ve Got You. Museli jsme se ujistit, že nechceme tuto frázi spojovat se smrtí nebo umíráním, jak je to běžné v některých kulturách. Museli jsme také vzít v úvahu silné náboženské vlivy publika, protože ty se mohou v různých částech světa lišit.“

Na závěr našeho rozhovoru jsme se Candice zeptali, zda má v plánu pokračovat ve spolupráci s Dimashem.

Rozhodně bych ráda pokračovala ve spolupráci s Dimashem. Ráda pracuji se zahraničními umělci, ráda si rozšiřuji znalosti o různých kulturách, protože to může změnit přístup k psaní textů pro určité publikum,“ zdůraznila Candice.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − 6 =