Dimashovi fanoušci z 21 zemí světa mu k narozeninám zazpívali píseň v kazaštině

Dne 18. května se uskutečnila premiéra unikátního hudebního projektu „Махаббат/Machabat kolem světa“, načasovaného k 30. výročí narození Dimashe Kudaibergena. Projekt uspořádal pěvecký sbor DiVoices a spojil Dears z celého světa.

Iniciativu podpořilo 98 Dimashových fanoušků z 21 zemí, kteří předvedli skladbu v kazaštině Махаббат Бер Маған (Mahabbat Ber Magan – Dej mi lásku). Aranžmá a doprovod skladby připravila Olga Popová a Olzhas Kurmanbek doplnil hudební doprovod hrou na kobyz.

Každý člen sboru se musel naučit text písně v kazaštině, nahrát zvuk a po schválení nahrávky zaslat video. Sboristé a koordinátoři projektu na vytvoření této skladby usilovně pracovali několik měsíců.

Sbor nacvičoval od 7. února a projekt přilákal fanoušky Dimashe ze Severní, Střední a Jižní Ameriky, Evropy a Asie.

Organizátoři vyjádřili zvláštní poděkování kobyzistovi Olzhasi Kurmanbekovi za jeho podíl na projektu a také Agnieszce Chlap z Dimashova polského fanklubu, která byla hlavní iniciátorkou a vedoucí tohoto ambiciózního projektu.

Doufáme, že se nahrávka písně bude všem líbit a Dimash bude na své Dears hrdý,“ podělili se o své dojmy správci fanklubu Dimash FC Poland.

Dimash Kudaibergen v reakci na to vyjadřuje obrovskou vděčnost fanouškům své tvorby za podporu a lásku k jeho rodnému jazyku a kultuře Kazachstánu.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five − 4 =