Jubileum Dimashe Kudaibergena – show STRANGER v Istanbulu

Každý sólový koncert Dimashe je velkým svátkem, vystoupení ve všech městech jsou svým způsobem nezapomenutelná, ale jsou to naprosto unikátní show…

Právě takové výjimečné setkání Dimashe, jeho rodiny, přátel, kolegů a tisíců fanoušků z různých zemí světa se uskutečnilo 24. května v Istanbulu na velkém stadionu Beşiktaş.

Program pořadu Stranger ten večer ozdobila vystoupení hostů a přátel oslavence. Pogratulovat umělci přijeli hudebníci mezinárodního renomé z Turecka, Kazachstánu a USA.

Zvláštní host Dimashova sólového koncertu, zpěvák, skladatel, textař, kytarista Haluk Levent, hudebník, který oživil turecký národní hard rock, široce známý a milovaný lidmi nejen pro tvůrčí, ale i charitativní činnost, jménem hostitelské země přivítal kazašského umělce na turecké půdě a předal Dimashovi jako dárek kytaru.

Jednu z nejpopulárnějších tureckých písní Gesi Bağlari předvedli rocker Haluk a klasický zpěvák Dimash z pódia za doprovodu akustické kytary.

Dalším hostem koncertu byl známý DJ Burak Yeter, s nímž Dimashe pojí společná tvorba od loňského prvního koncertu kazašského hudebníka v Turecku, kde proběhla premiéra jejich písně Weekend. Tato svěží, pohodově laděná skladba dnes zazněla znovu za bouřlivého potlesku publika.

Burak předal Dimashovi značkovou „vesmírnou“ bundu – symbol své hvězdné show, které se Dimash loni zúčastnil jako speciální host.

Zvláštním hostem koncertu se stal Renat Gaisin, kazašský skladatel a Dimashův přítel. Píseň Kairan Elim přednesl Dimash za klavírního doprovodu maestra Gaisina a táhlého zvuku kobyzu v rukou Olzhase Kurmanbeka, čímž se hluboce odhalily umělcovy city k osudu lidí.

Na tomto jubilejním večeru vystoupil Dimash poprvé na jednom pódiu společně s hostem z Los Angeles, skladatelem, producentem, autorem mnoha známých hudebních děl Nathanem Wangem.

Za jeho doprovodu dnes Dimash poprvé z pódia předvedl soundtrack k velkému filmu Jackieho Chana Vanguard. Skladbu Happy nahrál Dimash v roce 2020 jako závěrečnou píseň filmu. Dimashovo a Nathanovo vystoupení bylo pro publikum velkým překvapením, virtuózní klavír a zdánlivě nenucené vokály v čínštině přijalo publikum s nadšením.

Zvláštní místo v programu show zaujímá dílo Dimashova velkého přítele, skladatele Igora Krutého. Majestátní kantáta Olimpico a mistrný vokál Ave Maria zněly pod klenbami obrovského prostoru velmi krásně a široce. Skladba Stranger, spojující klasický zvuk s národním kazašským nádechem, je titulní písní show a odráží tvůrčí tandem Dimashe a Igora Jakovleviče. A píseň Любовь Уставших Лебедей /Láska unavených labutí – zvláštní lásku všech fanoušků, zpíval tento večer opět celý sál.

Když už mluvíme o publiku koncertu, bylo úchvatné vidět krásný obraz světýlek telefonů a lampiček, mnoho očí zářících štěstím a radostnými slzami. Dears jsou moje rodina, opakoval Dimash. A dnes se na obrovském stadionu konala skutečná velká rodinná oslava narozenin!

Dears se společně s oslavencem dobře bavili, zpívali a tančili ve fanzóně na oblíbené písně Golden, Give Me Your Love, Be With Me, Fly Away.

Po společném vystoupení s písní Together mladý hudebník a autor Abilmansur Kudaibergen svému bratrovi pogratuloval a řekl: „Děkuji ti, že mě inspiruješ a učíš mě všechno co souvisí s hudbou.“

Po provedení písně Be With Me se Dimash odebral do zákulisí, ale náhle se na pódiu objevil jeho učitel Marat Aitimov s velkým dortem a jménem týmu a organizátorů koncertu oslavenci poblahopřál k jeho 30. narozeninám. Dimash poděkoval svému učiteli a všem fanouškům, kteří mu dnes splnili jeho sen.

V průběhu celého koncertu fanoušci umělce vzpomínali na vystoupení, koncerty a události z Dimashova života za znění dnes již stalých hitů Battle Of Memory a Sos D’un Terrien En Détresse. V písních Stranger a Durdaraz byli uchváceni a okouzleni každým zvukem národních nástrojů.

Mimořádně dnes zněly i Dimashovy autorské skladby Ұmytylmas Kүn/ Nezapomenutelný den, nejrozsáhlejší dílo The Story Of One Sky, stejně jako časově a stylově nové Smoke a When I`Ve Got You.

A samozřejmě jako opravdová velká rodina Dears po celou dobu koncertu sborově zpívali své oblíbené písně a účastnili se společného rozezpívávání.

A při písni Makhabbat Ber Magan, jejíž slova mnozí Dears znají nazpaměť, zpíval refrén celý sál místo umělce, zatímco ten hrdě držel vlajku Kazachstánu, kterou mu sál předal.

Kreativní centrum DimashAli vyjadřuje velké poděkování společnostem RAMS a Yildizlar, stejně jako mimořádnému a zplnomocněnému velvyslanci Republiky Kazachstán v Turecké republice Erkebulanu Sapijevovi, generálnímu konzulovi Republiky Kazachstán v Istanbulu Amankulu Nuriddinovi, generálnímu konzulovi Republiky Kazachstán v Antalyi Kuatu Kanafejevovi za pomoc při pořádání koncertu.

Na Dimashově Instagramu všechny zaujal příspěvek s momentem z koncertu, kde Dimash drží kazašskou vlajku za společného zpěvu Dears písně  Махаббат Бер Маған/Dej mi lásku. 

Dimash poděkoval všem Dears a Istanbulu prostřednictvím krátkého videa se záběry z koncertu – jak na svém Instagramu, tak na svém YouTube kanálu, kde je připsáno:

„24. května jsem s vámi, moji Dears, oslavil své narozeniny! Děkuji mnohokrát, Istanbule! Na shledanou!“ 

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 + ten =