Hudba překračuje hranice a kultura staví mosty. Dimash se zúčastnil projektu hlavního čínského televizního kanálu

8. června odvysílal televizní kanál CCTV-1 nový díl projektu Krása a harmonie, který realizuje Čínská centrální rozhlasová a televizní stanice společně s Ministerstvem kultury a cestovního ruchu za účelem rozsáhlé mezinárodní kulturní výměny mezi Čínou a zahraničními zeměmi.

„Hudba překračuje hranice a kultura staví mosty. Doufám, že až se hudba rozezní, najdete v mém zpěvu sílu a odvahu,“ pozval Dimash své fanoušky ke sledování pořadu.

A skutečně, ten večer zazněla z pódia projektu silná a odvážná píseň Golden, která již několik let zahajuje Dimashovy sólové koncerty.

V rámci mezinárodní spolupráce představil kazašský zpěvák Dimash Kudaibergen slavnou skladbu You Raise Me Up za doprovodu POLY WeDo, sboru mládežnického symfonického orchestru ze Suzhou (Su-čou) v Číně.

Připomeňme, že Dimash se zúčastnil premiérového ročníku projektu Krása a harmonie, který se konal v říjnu loňského roku. Tehdy společně se slavným klavíristou Lang Langem předvedl úryvek první věty klavírního koncertu Píseň lodníka od Žluté řeky skladatele Xin Xinghaie a představil kazašskou lidovou píseň Dudarai v originálním tradičním a jazz-funkovém stylu.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − 6 =