Unikátní symbolika: Co znamenají symboly na Dimashově koncertním kostýmu?

Fanoušky Dimashe Kudaibergena potěšil umělcův kostým, ve kterém vystoupil na svém jubilejním koncertě v Istanbulu. Nejznámější kulturní velvyslanec Kazachstánu předstoupil před diváky show v rámci světového koncertního turné Stranger v kostýmu s unikátními národními symboly.

Na zpěvákově saku byl v neobvyklém stylu vyobrazen magický pták Samruk a na kalhotách ornament, který lze nalézt na baskurech – v prvcích výzdoby národní kazašské jurty. Jak se ukázalo, za vznikem tohoto neobvyklého a zajímavého kostýmu stojí kazašská značka Global Nomads, která ve svých kolekcích používá unikátní kazašské ornamenty. Výtvor z kolekce této národní značky pomohl Dimashi Kudaibergenovi ještě více propagovat kazašskou kulturu a její hodnoty na světové scéně.

Jak uvedli zástupci Global Nomads, při tvorbě kostýmu si vybrali ptáka Samruka, protože představuje obraz, který symbolizuje svobodomyslného ducha Kazachů – dědiců velkých stepních kočovníků. Kolekce oblečení pro Dimashův jubilejní koncert vznikla v rámci firemního stylu Světových nomádských her – mezinárodních sportovních soutěží v etnických sportech, které se letos uskuteční v Astaně a spojí zástupce desítek turkických národů na jedné sportovní a kulturní platformě.

Tým naší značky Global Nomads vytvořil celou kolekci oblečení pro Dimashův výroční koncert v Istanbulu. Ústředním motivem dekoracíbyl pták Samruk. Jak se nám jeví, Dimash tuto podobu zosobňuje! Kouzelný pták Samruk je pták – tvůrce, pták nového stvoření světa, obraz svobody a mírumilovnosti!

Při tvorbě tohoto obrazu bylo použito velké množství výšivek, které byly zvoleny jako hlavní dekorativní prvek, výšivkové programy byly vytvořeny speciálně pro Dimashovy kostýmy. Navržená podoba byla doplněna kamínky a šitými ozdobnými prvky. Ve výrobcích je samozřejmě spousta ruční práce.Kostýmy skutečně vytvořily pečlivé ruce kazašského lidu!“ sdělila zakladatelka značky Global Nomads Inna Apenko.

Global Nomads je konstruktérem obrazu budoucnosti, v němž oblečení, boty, doplňky a interiéry vytvářejí ucelený globální životní styl neonomádů – moderních nomádů, kteří volně cestují napříč bezbřehými prostory pozemských kontinentů a digitálních mezivesmírů.

Pro náš tým je to velká čest a hrdost. Ve spojení kazašských kreativních projektů, jejichž posláním je, aby si svět zamiloval Kazachstán, vidím zvláštní smysl!“ dodala zakladatelka značky.

Koncert věnovaný 30. výročí umělce se konal 24. května na stadionu Beşiktaş v Istanbulu. Na stadionu s kapacitou přibližně 42 000 lidí se sešli fanoušci umělcovy tvorby z celého světa. Byli mezi nimi posluchači z různých zemí a kontinentů: z Evropy, USA, Velké Británie, jihovýchodní Asie, Afriky a samozřejmě Kazachstánu.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + 6 =