8 let spolu: Dimashův čínský tým o spolupráci a vzhledu umělce na výročním koncertě v Istanbulu

Dimash Qudaibergen oslavil své 30. narozeniny 24. května na pódiu velkého stadionu Beşiktaş v Istanbulu. Na umělcově sólovém koncertu se sešly tisíce fanoušků, četní přátelé a pro všechny se stal velkolepou oslavou.

Na přípravě koncertu pracovalo mnoho lidí. DimashNews se podělil o informace o členech umělcova týmu v článku:

O image umělce na jubilejním koncertu se staral Dimashův tým z Číny, se kterým kazašský hudebník spolupracuje již téměř 8 let. Po koncertě se manažerka Zhuang Yan, stylistka Rita a vizážista a kadeřník Archie podělili s redakcí DimashNews o své dojmy ze spolupráce s Dimashem a o specifika tvorby umělcova stylu.

Manažerka Zhuang Yang

S Dimashem jsme se prvně setkali 24. prosince 2016. Bylo to poprvé, co přijel do Pekingu. Po setkání na letišti jsme se okamžitě pustili do práce. V tu chvíli jsme se vůbec neznali a nemohli jsme ani přímo komunikovat, nebyl čas se sblížit. Je však velmi inteligentní, energický, snadno se s ním pracuje a poté, co jsme celý den neúnavně pracovali, šlo všechno výjimečně dobře.

Čas letí. Už je to téměř osm let. Od našich prvních pokusů pochopit jeden druhého při prvním setkání až po dnešek jsme dospěli do bodu, kdy si dokážeme číst myšlenky.

Proč mě baví s ním pracovat? Myslím, že každý by snadno našel odpověď, jen když by ho viděl začít zpívat na jevišti. Když však jde o dlouhodobé partnerství, je potřeba něco víc. Na to se nejlépe hodí rčení: „Zpočátku přitahuje talent, ale nakonec uchvátí charakter.“

Dimashův talent je každému zřejmý a není třeba o něm mluvit. Zároveň je také dobrosrdečným člověkem, který neustále projevuje velkou lásku. Přeje si, aby byl svět plný lásky v každém koutě. Toto přání se nejednou odrazilo v jeho skladbách.

Zaujme především to, jak hluboce miluje svou zemi. Například při mnoha důležitých rozhovorech v Číně si výslovně vyžádal rozhovor v kazaštině. Při poznávání kultur různých zemí často mluvil o kazašské kultuře, jídle a krásné krajině. Mnozí z nás se od něj dozvěděli o historii a kultuře Kazachstánu. Je vynikajícím kulturním velvyslancem, který seznamuje svět s kazašskou kulturou. Díky němu se mnoho lidí v Číně začalo učit kazašsky, zpívat kazašské písně a cestovat do Kazachstánu.

Kromě toho se velmi angažuje v charitativní činnosti. Některé případy byly zaznamenány, o některé se podělili jiní, ale nejčastěji to dělal bez zanechání svého jména, takže ani příjemce nevěděl, že je to od něj. Vážíme si a ceníme si jeho velkého nadání a charakteru, stejně jako jeho upřímnosti a laskavosti. To je důležitý důvod, proč i nadále pracujeme jako tým.

Náš vztah je jednoduchý a neformální. Jsme nejen obchodní partneři – umělec a jeho manažer – ale také blízcí přátelé. Nyní jsme spíše jako rodina v jednom týmu, který tvoří Dimash a já, jeho vizážista Archie, stylistka Rita, fotograf Fan Li a další.

Jsme moc rádi, že jsme se mohli podílet na jeho koncertu k 30. výročí v Turecku a že jsme měli zcela na starosti jeho image. Jsme vděční za jeho důvěru a možnost být společně u této krásné a nezapomenutelné oslavy. Ráda bych poděkovala Dimashově vizážistovi Archimu a stylistce Ritě za to, že se nám dostalo uznání od Dimashe a jeho fanoušků.

Všichni členové týmu mají vynikající znalosti své profese a vynikající estetický vkus. Jak je v našem týmu zvykem, neustále studují světové módní trendy. A co je nejdůležitější, dokonale znají Dimashe, jeho zvláštnosti a preference. Chápou a respektují také kulturu a víru různých zemí natolik, aby mu vytvořili vzhled, který mu bude slušet.

Máme pracovní skupinu. I když nepracujeme, sdílíme nápady a tvůrčí myšlenky, které by se mohly Dimahovi hodit. Během každého projektu v průběhu let, ať už se jednalo o velkou nebo malou akci, jsme mu přizpůsobovali kostýmy, účesy a styl v závislosti na charakteru akce, scénografii, významu písní atd. Také jsme se vzájemně ptali na názory.

Pokaždé, když jsem se na ně obrátila s nějakým požadavkem nebo nápadem, vždy mi včas poskytli profesionální zpětnou vazbu. Je s nimi opravdu radost spolupracovat. Nejlepší na tom je, že jejich inteligence a veškerá pozornost věnovaná Dimashovi je mnohem víc než práce vizážisty a stylistky, takže jsme si nyní vytvořili v našem týmu důvěru a silné pouto.

Koncertní styl a běžná image jsou zcela odlišné věci. Stručně řečeno, když Dimash zpívá a tančí na pódiu, jeho vlasy by měly zůstat upravené a jeho pódiový make-up by měl být odolný. Kostýmy by měly být pohodlné během umělcova pohybu a měly by se snadno převlékat. Veškerý styling by měl odpovídat potřebám jednotlivých segmentů vystoupení.

Během pouhých tří minut převlékání musíme stihnout opravit image, převléct oblečení, nasadit sluchátka a poskytnout umělci pití a odpočinek. Musíme ho znát natolik dobře, abychom se postarali o všechny detaily. Často analyzujeme a zjišťujeme, co by se dalo vylepšit, a hledáme, co Dimashovi sluší více. Doufáme, že se nám díky naší práci podaří ukázat co nejlepší obraz umělce a Dimash bude moci na pódiu vystupovat s lehkostí a v pohodlí.

Vizážista a kadeřník Archie

24. května 2024 se v Istanbulu konal slavnostní koncert u příležitosti Dimashových 30. narozenin. Je to pro něj velmi významný a důležitý milník, který ho uvedl do nové éry na jeho tvůrčí cestě. Tématem celkového vzhledu byla oslnivost a luxus, které odpovídají jeho vysokým nárokům na hudební kvalitu.

Umělec vypadá přirozeně a svěže, bez dalších prvků; zdůraznili jsme jeho výjimečné rysy obličeje, abychom zvýraznili jeho kontury. Jeho účes je uprostřed mírně zvlněný, což doplňuje jeho noblesu a eleganci. Použili jsme několik třpytivých diamantových řetízků, abychom účesu dodali trojrozměrnější vzhled. Při pohybu světla diamanty jasně září jako hvězdy. To dodává atmosféře více energie. Dimash, ponořený do svého mimořádného vystoupení, zářil na pódiu obrovského stadionu celou svou přítomností.

Stylistka Rita

Především si velmi vážím důvěry Dimashe a jeho týmu, děkuji za pozvání ke spolupráci a za možnost být svědkem nezapomenutelného okamžiku – koncertu k 30. výročí v Istanbulu.

Po prostudování písní a pozadí vystoupení, vyhledání informací o Istanbulu v Turecku jsem měla nápady na čtyři různé styly. Bylo třeba zvážit obecné požadavky na představení, a to jak vyjádřit a sladit umělecké pojetí jednotlivých písní, jak sladit scénografii, světla a tance a jak poskytnout divákům příjemný vizuální zážitek. Stylisté to mají těžké, protože všechny tyto detailní požadavky je třeba podrobně rozpracovat a splnit.

Istanbul je malebné a romantické středomořské město. Inspirovala mě touha po moři a krásné obloze. Po diskusi s Dimashovým manažerem jsme se nejprve dohodli na barevném schématu a strukturálním vzoru oblečení. Poté jsme pečlivě porovnávali a vybírali s ohledem na různé aspekty. Výsledné zvolené látky byly žakár, krajka, hedvábí, satén, objemná výšivka, síťovina, látka s vodní strukturou a další. Dokonce i neviditelné podšívky byly plné speciálních designů.

Úkolem je, aby se Dimash cítil na jevišti pohodlně, tančil a lehce se pohyboval. Vezmeme-li v úvahu, že na převlékání jsou vyhrazeny pouhé tři minuty, včetně času na sestup z jeviště do šatny, převlečení kostýmu za nový komplet (boty, kalhoty, košile, sako, monitor mikrofonu, úprava účesu atd.), musíme celý proces udělat pohodlným.

Chtěli jsme také zohlednit preference publika. V rámci geografie koncertu, zejména s ohledem na to, že se jedná o Dimashovy 30. narozeniny, jsme se rozhodli ukázat ho jako noblesního, elegantního, fascinujícího zpěváka.

Veškeré krejčovské a výrobní práce jsem prováděla já a tým krejčích. Bylo odvedeno mnoho ruční a jemné práce, aby se podařilo uvést do života zamýšlený vzhled pro koncert.

Je nám ctí být součástí tohoto projektu. Když slyšíme potlesk publika, jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí týmu a že jsme mohli opět spolupracovat s Dimashem na vytvoření večera, který k němu patří.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + 14 =