Dimashův koncert v Istanbulu byl tématem rozhovoru pro tureckou DreamTV

Jeden z unikátních hlasů světa Dimash Kudaibergen odpovídal na otázky DreamTv před svým koncertem v Istanbulu naplánovaném na 24. května. Rozhovor byl odvysílaný 18.května 2024.

Máme velkou radost, že v Istanbulu oslavíte své 30. narozeniny. Co mohou turečtí posluchači od koncertu očekávat?

Assalamu alaikum, Dears! Především vám chci před rozhovorem tisíckrát poděkovat! Pokud se ptáte proč, tak proto, že úspěch mé kariéry v průběhu let byl spojen přímo s vámi. Podporovali jste mě ve všech mých snahách.

Je mi už téměř třicet let. Z celého srdce chci poděkovat všem posluchačům, kteří se na oslavě tohoto milníku sejdou. Kde je vaše podpora, tam je i Dimash. Proto jsem připraven udělat vše, co je v mých silách; neúnavně pro vás pracovat.

V mém týmu jsou také lidé, kteří jsou mi blízcí, manažeři, kluci, kteří aranžují mé písně, a ti, se kterými sdílím pódium, hudebníci. Jsou to lidé, kteří žijí pro kreativitu, kteří jsou vždy po mém boku a upřímně mě podporují. Chci vám jejich jménem z celého srdce poděkovat.

Blíží se mi třicítka. Uvidíme se na koncertě! Samozřejmě tento koncert bude asi jiný než ty předchozí. Kromě písní, které jste si již oblíbili, se pokusíme připravit i několik nových písní. Navíc na koncertě nebudou chybět skladatelé a přátelé, kteří pro mě napsali mnoho písní. Společně uděláme vše pro to, abychom našli cestu k vašim srdcím.

Mít tak jedinečný hlas a sdílet ho se světem je velká radost a zároveň náročná cesta. Co pro vás znamená hudba od dětství až po současnost?

Říká se, že každý má v umění svou vlastní cestu (Abay). Mezi mnoha mými krajany, kteří se rozhodli zasvětit svůj život umění, jsem měl štěstí. Chápu to tak, že se mi dostalo požehnání, abych se mohl setkávat s posluchači z různých koutů světa. Rád bych také ze srdce poděkoval svému učiteli zpěvu, který mi pomohl zdokonalit můj hlas. Měl jsem učitele v Kazachstánu a mám také učitele v zahraničí.

Hudba je pro mě svět plný zázraků. Hudba je pro mě můj život. Nikdy jsem si nedokázal představit svou existenci bez hudby. Nikdy jsem nezažil chvíle zklamání nebo vyčerpání z hudby. Důvodem je to, že díky hudbě žiji v lásce, prostřednictvím hudby s vámi nacházím společnou řeč, prostřednictvím hudby s vámi komunikuji.

Vidět rozzářené tváře posluchačů je pro každého umělce radost. Koncertovat na zaplněných stadionech je pro mě nesmírné, nesrovnatelné štěstí. Ještě jednou vám děkuji za to, že jste mě učinili tak šťastným. Děkuji všem svým učitelům, přátelům a blízkým. Děkuji svým rodičům a mladé generaci.

Hudba, když se nad ní zamyslíte, je jako obrovská, neomezená věda. Hudba je pro mě velká věda. Proto chci celý život věnovat studiu této vědy, získávat zkušenosti a znalosti. Snad se mi v budoucnu podaří v hudbě odhalit nové stránky sebe sama. To ukáže čas. Proto je pro mě hudba velkou magickou silou.

O čem je videoklip Smoke? Jak se vám v něm podařilo skloubit hudbu a výtvarnou vizi?

Nedávno jsme v Los Angeles natáčeli videoklip k mé nejnovější skladbě s názvem Smoke. O aranžmá písně se postaral talentovaný, úžasný a chytrý člověk Dmytro Gordon. Doufám, že si píseň najde své posluchače. Pokud se videoklip bude líbit mým posluchačům stejnou měrou, nebude pro mě většího štěstí.

Když se znovu dotkneme tématu koncertu v Istanbulu, bude tento večer nepochybně sjednocující událostí pro turkický svět. Co pro vás tato událost znamená?

Koncert v Istanbulu bude skutečně poněkud odlišný od mých předchozích koncertů. Zaprvé je to v den mých třicátých narozenin. Zadruhé tam budou skladatelé, kteří pro mě napsali mnoho písní. Svůj talent navíc předvedou mezinárodně uznávaní umělci.

Kromě toho žije v Turecku mnoho Kazachů. Jak víte, turecký národ je s kazašským úzce spřízněn. Věřím, že jako národy se společnými kořeny prožijeme nádherný večer. Dá-li Bůh, uděláme z něj nezapomenutelnou událost.

Máte na závěr nějaké přání pro turecké publikum?

Vážení posluchači! Drazí turečtí bratři! Milí Dears z různých zemí! Chci vám ze srdce poděkovat za vaši neutuchající podporu. Uvidíme se na koncertě!

Dimashova pozvánka na koncert v Istanbulu natočená DreamTV

V podobném duchu probíhal Dimashův mini exkluzivní rozhovor pro známý turecký televizní kanál NTV a byl zveřejněný na Dimashově YT kanálu již 1. května 2024:

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 3 =